5 видів котелень для бізнесу
Котельня це забезпечення Вашого підприємства гарячою водою для опалення чи виробничих потреб. Цікаво? Тоді читайте далі у цій статті!
котельня це
Котельня — це споруда або ж будівля, яка призначена для забезпечення та виробництва гарячої води або тепла для опалення будинків та вашого підприємства. Власна або загальна котельня потрібна всім, оскільки в першу чергу — це ваш комфорт та ваших співробітників.
Забезпечивши підприємство гарячою водою та теплом в приміщенні, ви спрощуєте його виробничі процеси та загальну роботу. Тому обравши котельну для себе і свого бізнесу, ви приймаєте цілком правильне рішення!
котельня це
Якщо задуматись щодо економії, то найкращим варіантом для скорочення витрат на початку розвитку вашої власної справи буде розмістити власну котельню. Тому що з її допомогою можна значно знизити витрати на енергію, адже ви самі контролюєте її.
Завжди потрібно думати про екологію, бо рано чи пізно вона відгукнеться нам певним боком. Тому наша рекомендація зосереджена й на виборі власної котельні. Екологічність проявляється в зниженні викидів шкідливих речовин в повітря, тож саме цей фактор допомагає зменшити негативний вплив на довкілля.
Власна котельня дає нам пріоритет в залежності від інших компаній чи зростанні цін. Саме власна котельня дає нам основу стабільності у виготовленні гарячої води та тепла для підприємства.
Якщо ваша котельня доволі потужна, ви можете стати постачальником тепла і гарячої води для інших компаній. Все, що потрібно, це зміцнити власне виробництво і скласти договір про надання послуг іншим, а далі вже отримувати з цього дохід.
котельня це
Навколо дуже багато уявлень, що котельня — це тільки постійна і статична будівля, яка не може ніяк переміщуватись чи мати інші види, але тут люди і припускають величезну помилку. Котельня має чотири цікаві різновиди, з яких вже можна підібрати щось для вас, в залежності від потужності вашого підприємства. Можливо, ви уже гігант у своїй сфері та вам краще обрати постійну будівлю, можливо, ви тільки розвиваєте своє підприємство, і для вас краще буде обрати міні-котельню, а, можливо, ви розумієте, що будете переїжджати з підприємства на підприємство, тож найкращим рішенням для вас буде модульна котельна.
Постійна будівля — це котельня, що збудована на території вашого підприємства і має статичний вигляд. Саме тому постійна будівля — це вибір багатьох, адже це легко і до цього всі звикли. Оскільки постійна будівля облаштовується на вашому підприємстві та всю відповідальність і плюси отримуєте також тільки ви.
Міні-котельня — це чудовий вихід для середніх підприємств або підприємств, які тільки починають свій розвиток, але вже розуміють, що бажають забезпечити комфортне функціонування. Також такий варіант підходить для не дуже габаритних компаній. Найчастіше міні-котельні використовують в ресторанах, офісах, хостелах/готелях.
Віддалена котельня — це котельня, яка розташована на певній відстані від вашого підприємства або компанії, якій постачається гаряча вода і тепло. Це чудовий варіант, коли ви не бажаєте мати на своєму підприємстві котельню, і в такому випадку ви маєте можливість приєднатися до іншого постачальника. Такий вид котельні може бути розташований в окремій будівлі або відведеній території, що не знаходиться на вашій місцевості.
Модульна котельня — це установка, яка складається з модульних блоків, що можна переміщувати зі змонтованим у ній котельним обладнанням — котлами та допоміжними в ній механізмами, що забезпечує автономність котельні.
Також раніше на нашому сайті ми розповіли, що таке модульна котельні та в чому її переваги. Тому що модульна котельня — це економічність, зручність, гнучкість, легкість, екологічність, продуктивність, автоматизованість, ефективність у використання для отримання теплової енергії для вашого підприємства.
Після вибору виду котельні саме час обрати її тип, а тип у нас базується на виборі палива для неї
1
Котельня на газу — це будівля, де встановлені газові котельні установки вже для виробництва тепла і гарячої води для вашого підприємства. Котельні на газу — це той варіант, що обирають найчастіше, але чому? При використанні газу у вигляді палива виділяється найменше викидів і має порівняно з іншими велику потужність.
Котельня може використовувати не тільки природний газ, а й штучний (пропан і бутан видобутий з нафти). Сам газ спалюється в спеціальних котлах, а тепло передається в систему водопостачання або опалення. Також газ для опалення вибирають частіше, тому що він легкий у контролюванні, бо є стабільним та безпечним в експлуатації.
котельня це
2
Котельня на рідкому паливі використовує такі ресурси, як: дизельне пальне, нафта та її фракції. Для котелень на рідкому паливі також повинні бути відокремлені спеціалізовані котли або пристрої. Після спалювання там палива виробляється тепла вода або опалення для вашого підприємства.
Найчастіше котельні на рідкому паливі встановлюють люди, де обмежена газова інфраструктура, тому що котельні на рідкому паливі можуть працювати без підключення до газопроводу. Потрібно не забувати, що для котелень на рідкому паливі потрібне спеціалізоване обладнання і правильне зберігання, бо саме до рідкого палива представлені високі правила безпеки.
котельня це
3
Котельні на твердому паливі — це котельні, що використовують тверде пальне, це можуть бути: дрова, вугілля, брикети або ж пелети. Опалення на основі твердого пального є популярним виходом для житлових будинків, промислових підприємствах.
Головний плюс таких котелень в, тому що це саме їх широкий вибір палива. Ви можете обрати паливо в залежності від доступності, вподобань та ціни. Також тверде паливо обираємо саме тому, що воно є дешевшим в порівнянні зі всіма іншими.
Ось ми перераховували лиш одні переваги, але чи є якісь недоліки? Так, звісно є. Проявляються вони в тому, що в такій котельні потрібно регулярно погодинно завантажувати паливо, очищувати від відходів, тому в такій котельні обов’язково повинна бути людина, яка на постійній основі буде за цим слідкувати.
котельня це
4
Котельня, що використовує у вигляді пального електрику, доволі-таки сучасна. Її процес полягає в тому, що у котельні є електричний нагрівач, що у процесі перетворює електричну енергію на тепло, яке вже далі утворює гаряче водопостачання або опалення приміщення.
У котелень, які працюють на електриці, доволі-таки багато переваг, наприклад як простота установки. Такі котельні не потребують спеціальних систем для палива чи труб, щоб вивільняти дим. Вже ці фактори роблять їх установку простішим. Також із плюсів можемо зауважити велику ефективність, оскільки перетворюється електроенергія без втрат палива або газів.
Не можна забувати, що всі ці великі показники ви зможете отримувати тільки при стабільній електроенергії та доступній на неї ціні, бо бувають випадки, що в деяких містах електроенергія виходить дорожче, чим використання газу чи тої самої нафти.
котельня це
5
Котельня з комбінованим типом опалення – це така котельня, що одночасно споживає абсолютно все, що тільки може. Котельні на комбінованому типі палива — це котельні, які можуть працювати, як на нафті, так і газу, адже вони використовують два або більше різних види палива для своєї роботи. У них дуже цікава побудова, бо вони сконструйовані так, щоб швидко перемикатися між різними джерелами палива в залежності від різних чинників.
В цьому випадку можна встановити або різні типи котлів для спалювання кожного виду палива окремо, або є спеціальні котли, що працюють одночасно з різними видами палива.
котельня це
Нафтові фракції — це складові, що розділяються при різних стадіях перероблення нафти. Тому, якщо говорити просто, то це всі компоненти нафти. Фракції діляться також на три підвиди: легкі, середні та важкі. Починаючи з газу, бензину; продовжуючи дизелем; закінчуючи мазутом.
Мінімальна площа котельні дорівнює 8 кв. м. Далі розміри можуть змінюватись в залежності від потужності, але мінімальний поріг площини для функціонувати складає 8.
Звісно прям точних цифр ми назвати не можемо, бо термін може змінюватись від різних факторів та чинників, починаючи від типу котельні, правильності експлуатації, закінчуючи якістю встановлення та частості перевірок та очищення.
В загальному середня статистика каже, що:
Запам'ятайте, що це не прямо точна цифра, адже за цей час ви можете ремонтувати, доповнювати вашу котельну, щоб вона залишалась у роботі ще довше, а можете перестати за нею доглядати, і вона зламається за 7 років.
Довговічна котельна – звучить привабливо, чи не так? І ні, це не пусті слова, ми хочемо розповісти вам, як зробити так, щоб ваша котельна прислугувала вам не один і не два роки, а значно більше.
Котельні самі по собі схильні до швидкої поламки або зносу, тому за ними потрібно певним чином доглядати, що мінізувати небажані ремонти. Щоб збільшити життя вашого котла, потрібно проводити два типи робіт: вахтерно-ремонтні та планово-попереджувальні. До вахтерно-ремонтних робіт ми відносимо: догляд і нагляд за обладнанням, дрібний ремонт труб і деталей. Такий тип ніколи не планується, його здійснюють по потребі. Якщо говорити про планово-поперерджувальні роботи, то сюди ми відносимо ремонти капітальні і поточні.
Всі ці дії допоможуть максимально продовжити життя котельні, тому що час від часу ви будете проводити заплановані огляди та ремонти, щоб модернізувати їх.